Ročenky

2007 Ročenka oddílu

104. rok oddílu vzpírání byl úspěšný. V soutěžích jednotlivců a družstev startovalo celkem 15 vzpěračů, ve sbírání cenných kovů v mezinárodních startech Masters pokračovali osvědčení borci z let minulých. Mistrem Evropy se stal Jan Helebrant, bronz nečekaně získal Jiří Brodský. Na MS to byly dvě stříbrné medaile zásluhou Jana Helebranta a Václava Tomšíka. V soutěžích doma naši veteráni vzpírali rovněž ve velkém stylu ziskem tří titulů, dvou druhých a jednoho třetího místa.
Ke stažení v souboru "VZPIRANI2007.pdf"

2006 Ročenka oddílu

Rok 2006 byl 103. rokem činnosti oddílu vzpírání. V soutěžích jednotlivců a družstev startovalo celkem 13 borců. Nejcennějších výsledků v soutěžích jednotlivců již tradičně dosáhli naši veteráni na Mistrovstvích Evropy a světa Masters. Mistrem Evropy se stal Václav Tomšík v kategorii 70 – 74 let, další medaile vybojoval Jan Helebrant v kategorii 60 - 64 let. Na bodovaných místech skončili Tomáš Štingl v kategorii 60 - 64 let a Jiří Brodský v kategorii 55 - 59 let.
V domácích soutěžích jednotlivců se Bohemka blýskla medailemi na Mistrovství ČR Masters takto:

Do 94 kg
1. Václav Tomšík 70 – 74 let
2. Tomáš Štingl 60 – 64 let
3. Rudolf Toman 60 – 64 let
2. Karel Duspiva 55 – 59 let

Do 69 kg
3. Jiří Brodský 55 – 59 let

Mezi další úspěchy lze řadit i výkony závodníků na Velkých cenách Plzně a Nové Role, kde vedle veteránů Tomšíka, Helebranta a Brodského vyhrávali Evžen Mencl a Dušan Kovač.
Družstvo mužů soutěžící ve 2. lize zaznamenalo mírné zlepšení a po dramatickém průběhu celého ligového ročníku nakonec obsadilo 3. místo, což oproti roku 2005 znamenalo posun o jednu příčku nahoru.
Ke stažení v souboru "VZPIRANI2006.pdf"

2005 Ročenka oddílu

V roce 2005 vystoupilo na osmi soutěžích celkem 14 borců, ve skupině A 2. ligy se nám nepodařilo udržet druhou příčku z předešlého roku a skončili jsme na čtvrtém místě. Jistým zpestřením a přínosem byl start Jima Ruttera – universitního učitele z Philadelphie za naše A družstvo, ke kladům je nutno přičíst třetí vítězství v řadě Evžena Mencla na Velké ceně Karlovarského porcelánu v Nové Roli.
Tradičně vynikajících výsledků dosáhli naši „veteráni“ na mistrovství republiky v Plzni ziskem tří prvních, dvou druhých a jednoho pátého místa. Nejlepšími závodníky byli Evžen Mencl a Dušan Kovač.
Dařilo se nám v oblasti sponzoringu, méně již v přílivu nových členů.
Ke stažení v souboru "VZPIRANI2005.pdf"

2004 Ročenka oddílu

101. ročník činnosti oddílu byl velmi úspěšný na výsledky v soutěžích. Muži obsadili ve II. lize skupině A 2. místo, což se podařilo po 17 letech. K úspěchům je třeba přičíst také dvě pátá místa na mistrovství ČR, vítězství nejlepšího borce oddílu Evžena Mencla na Velké ceně Nové Role, zápis Jana Helebranta do světové síně slávy v kategorii Matsters a dva nové české rekordy Luďka Bečváře.
Přetrvávajícím problémem je fakt, že v Praze není stále k dispozici regulérní vzpěračské závodiště. Jediné vhodné prostory v TJ Olymp Praha slouží pouze k přípravě vrcholových vzpěračů rezortního sportovního centra. Proto již třetí rok nebylo možno realizovat Přebor Prahy jednotlivců.
Ke stažení v souboru "VZPIRANI2004.pdf"